“Говори тихо. Птице ноћас близу нас певају и мени је жао да чују како у гласу нечијем има суза.”
Десанка Максимовић

Изузетна част за Ваљевску гимназију

Град Ваљево и Ваљевска гимназија били су домаћини у уторак, 23. априла, Четврте Редовне седнице Скупштине Олимпијског комитета Србије у Олимпијском циклусу Париз 2024. Седници Скупштине ОКС присуствовао је велики број угледних гостију, министар спорта Зоран Гајић, градоначелник града Ваљева Лазар Гојковић, директорка Антидопинг агенције Србије проф. др Милица Вукашиновић Весић, декан Факултета спорта и физичког васпитања Универзитета у Београду проф. др Сања Мандарић, председник Олимпијског комитета Србије Божидар Маљковић, потпредседници ОКС Жарко Зечевић, Марија Десивојевић Цветковић и Милица Ђуричић, генерални секретар ОКС Ђорђе Вишацки, чланови Скупштине ОКС, Извршног и Надзорног одбора ОКС и остале званице.

Председник Олимпијског комитета Србије Божидар Маљковић је у уводној речи истакао да не постоји прикладније место за организацију и одржавање годишње седнице Скупштине ОКС од Ваљева и престижне Ваљевске гимназије, која има традицију дугу више од век и по година. Изразио је захвалност градоначелнику града Ваљева, господину Лазару Гојковићу и његовим сарадницима, као и директору Ваљевске гимназије Предрагу Јевтићу, на гостопримству и сарадњи у припреми и организацији годишње Скупштине ОКС.

У име школе, директора, ученика и запослених, госте је поздравила психолог Гордана Аврамовић, која је изразила захвалност и истакла да је велика част бити домаћин у организацији годишње седнице ОКС, што говори о значају и вредности Ваљевске гимназије. Између осталог, пожелела је српским олимпијцима да из Париза донесу онолико медаља колико ученици Ваљевске гимназије донесу с разних олимпијада знања и такмичења. У знак захвалности за сарадњу у организацији седнице Скупштине ОКС школи је уручен поклон Олимпијског комитета Србије.

У библиотеци школе одржана је Завршна конференција Европске недеље спорта.

У писму захвалности ОКС председник ОКС Божидар Маљковић и генерални секретар Ђорђе Вишацки изразили су захвалност директору школе и сарадницима на укупном доприносу у припреми и подршци у организацији свих пропратних садржаја који су реализовани у изузетном амбијенту Ваљевске гимназије.

Фотографије (прве четири) ОКС, аутор Ивица Веселинов. Остале фотографије Ваљевска гимназија, аутори С. Маријанац и С. Ђурђевић.

Локација на сајту: Почетна Настава Секције Филозофија и критичко мишљење