"Jeдан који хоће, увек је јачи од двојице који морају."
Војвода Живојин Мишић

XV позоришни сусрети ученика гимназија Србије

Петак, 15. април 2011.

Представа „Надежда“ Нове сцене Драмског студија Ваљевске гимназије на 15. позоришним сусретима ученика гимназија Србије у Крагујевцу добила је Специјалну награду за јединствен позоришни израз, а Јована Бранковић, ученица III-4, награђена је за најбољу главну женску улогу. По мишљену жирија „Надежда“ била је „високо изнад осталих представа на фестивалу које су овде изведене“, па је по први пут ове године уведена Специјална награда за јединствен позоришни израз и додељена Драмском студију Ваљевске гимназије и „деци која су сама себе надрасла и превазишла“. На овогодишњим сусретима учествовали су ученици из 25 гимназија, све представе су изведене на сцени Књажевског- српског театра.

Представу „Надежда“су реализовали:

Надежда: