“Говори тихо. Птице ноћас близу нас певају и мени је жао да чују како у гласу нечијем има суза.”
Десанка Максимовић

ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА

Језиком се може сав свет изорати, али рукама се тешко може борити и с груменом земље.'' Мадагаскарска пословица

Ученици филолошког и двојезичног одељења другог разреда, обележили су 26. септембар, Европски дан језика, одласком у основне школе и реализовањем радионица са ученицима 7. и 8. разреда.

У оквиру радионица на француском, немачком и енглеском језику, наши ученици су најпре говорили о историјату овог дана, о језичкој разноликости и важности учења више страних језика. Неизоставне су биле бројке и разне занимљивости у вези са најраспрострањенијим или ретким језицима. Само са нашег континента из Европе, потиче више од 200 језика. Након уводног дела реализовали су неколико игровних активности са основцима, које су им се и највише свиделе. Посета је завршена квизом и заједничким фотографисањем. Захваљујемо професорима и ученицима основних школа на лепом дочеку и сарадњи.

Истог дана група од 38 ученика са професорком немачког језика Катарином Мирковић и педагогом и помоћником директора Јасмином Момчиловић, посетила је Београд. Ученици су посетили Гете институт, Француски културни центар, Институт Сервантес и Турски културни центар и пратили програме у Установи за културу „Вук Караџић“ и учествовали у квизу поводом Европског дана језика.

Европски дан језика одржава се сваке године 26. септембра и ове године су реализовани многобројни програми у организацији EUNIC Србија (Мреже европских културних центара), Делегације ЕУ и Канцеларије Савета Европе.

Локација на сајту: Почетна Ученици Ванредни ученици