“Говори тихо. Птице ноћас близу нас певају и мени је жао да чују како у гласу нечијем има суза.”
Десанка Максимовић

НОВИ УСПЕХ НАШИХ МЛАДИХ МАТЕМАТИЧАРА

Ученице Ваљевске гимназије Тијана Дражић (седми разред) и Јана Митровић (осми разред) пласирале су се у финале Архимедесове интернет олимпијаде, које ће се одржати у Београду 1. децембра 2019. године. Њих две су успешно решиле све задатке у два кола јесењих квалификација за ово занимљиво такмичење које по девети пут ораганизује математичко друштво Архимедес из Београда за ученике основних школа Србије.

Локација на сајту: Почетна Фондација