"Животни циљ сваког појединца је увијек исти: напредовање у доброме."
Толстој

ДЕБАТА СА СЛОВЕНЦИМА

У уторак, 17. 10. 2017. одржана је дебата на тему: „Еколошко образовање треба увести у школе“. На ову тему дебатовали су мешовити тимови ученика гимназије „Јуриј Вега“ из Идрије – Словенија и ученици Ваљевске гимназије, на енглеском језику.

Наши гости, дебатери,  који су показали велико умеће и брзину у овладавању дебатним вештина, су: Тара Царусо Бизјак, Јошт Ровтар, Петер Лазар. Од чланова Дебатног клуба Ваљевске гимназије учествовали су Ленка Живановић II-5, Анђела Срећковић II-5 и Немања Грујичић II-1, на које смо веома поносни, што због њихових говорничких способности и сјајне  аргументације, то и због сарадње током припрема за дебату, која је за ученике из Словеније била потпуно ново искуство.