“Говори тихо. Птице ноћас близу нас певају и мени је жао да чују како у гласу нечијем има суза.”
Десанка Максимовић

Републичко такмичењe из српског језика

На Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе, одржаном 25. и 26. маја у Тршићу, од укупно 288 такмичара, учествовало је и 14 ученика Ваљевске гимназије из сва четири разреда.

Освојене су укупно 4 награде: Марко Тодоровић (1.раз) и Марко Миловановић (3.раз) освојили су 2. место, а Јована Томић (2.раз) и Стефан Степановић (4.раз) освојили су треће место.

Ментори награђених ученика су професори Вера Ваш, Светлана Дракул, Анђелка Видаковић-Цвркотић и Милена Милисављевић.

У 3. разреду није додељена 1. награда јер није било ученика са максималним бројем бодова - 20.