"Образовање је најмоћније оружје које можете употребити да промените свет."
Нелсон Мендела

Светосавска академија

У петак, 25. јануара 2013. у Центру за културу у 19.00 часова одржана је Светосавска академија града Ваљева. Организатори Светосавске академије су Црквена општина Ваљево, Ваљевска гимназија и Центар за културу Ваљево.

Свети Сава је одредио крст којим се крстимо, језик којим говоримо, писмо којим пишемо, пут којим идемо. О том крсту и путу... о том језику и писму беседио је Владимир Меденица, филозоф и уредник Издавачке куће „Логос“ и истакао да Светосавље није изван нас него у нама и не можемо га изгубити ако не изгубимо себе.

О Светосављу које нас учи да у нашим срцима влада доброта и праштање; да се на зло не одговара злом и да мржњу заменимо љубављу говорили су и рецитатори и чланови Драмског студија Ваљевске гимназије кроз музичко-сценски рецитал „Јеси ли се уморио, Свече?“

У програму су учествовали:

Црквени хор "Хаџи Рувим" : „Тропар светом Сави“ Стевана Мокрањца
Диригент Милица Степановић – Бабамилкић, професор

Владимир Меденица, филозоф и уредник Издавачке куће „Логос“ - Беседа –

Драмски студио и рецитатори Ваљевске гимназије
Музичко-сценски приказ: „Јеси ли се уморио, Свече?“
Сценарио: Анђелка Видаковић-Цвркотић
Режија: Светлана Дракул и Анђелка Видаковић-Цвркотић, професори српског језика и књижевности у Ваљевској гимназији
Музика: Алекса Јокић, ученик I-3
Светло: Милош Поповић, ученик III-5