"Jeдан који хоће, увек је јачи од двојице који морају."
Војвода Живојин Мишић

Општинско такмичење из математике за ученике основних школа одржано је у суботу, 28. фебруара 2015. у ОШ "Андра Савчић" у Ваљеву. Према објављеним коначним резултатима такмичења, најуспешнији у својим разредима били су ученици Ваљевске гимназије. У категорији ученика 7. разреда најуспешнији су били Лазар Жујовић и Михаило Тимотић, а најбољи ваљевски осмак је Милош Миловановић.

Награде ученика Ваљевске гимназије:

7 РАЗРЕД

• Лазар Жујовић, Михаило Тимотић - ПРВА НАГРАДА
  • Лазар Станковић, Предраг Матић - ДРУГА НАГРАДА
  • Андреј Милосављевић, Никола Лукић, Виктор Вићентијевић - ТРЕЋА НАГРАДА
  • Анђела Ранковић, Марко Радосављевић - ПОХВАЛА

8 РАЗРЕД

• Милош Миловановић, Анђела Мишковић, Нина Матић - ПРВА НАГРАДА
  • Александар Станковић,Алекса Ђурђевић, Алекса Станић, Лука Јовановић - ДРУГА НАГРАДА
  • Теодора Марић, Иван добрић - ТРЕЋА НАГРАДА
  • Маша Живковић, Иван Стојаковић, Вукашин Смиљанић - ПОХВАЛА

Коначни резултати се могу погледати овде.

Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Математика УЧЕНИЦИ 7. И 8. РАЗРЕДА ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ ВЕОМА УСПЕШНИ НА ОПШТИНСКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ МАТЕМАТИКЕ