"Радост је привилегија оних који скромно мисле о себи."
Душко Радовић

КОНЦЕРТ ТРИА ВИРТУС

У понедељак, 08.04.2013. године у 19 сати у Свечаној сали Ваљевске гимназије концерт ће одржати трио Виртус.

Клавирски трио Виртус је основан 2010. године на Факултету Музичке Уметности у Београду у класи доц. Дејана Суботића. Чланови ансамбла су Ања Поповић (виолина) мастер студије, Невена Коњевић (виолончело) мастер студије и Натаса Кузманоски (клавир) мастер студије.

Од стране катедре за камерну музику на Факултету Музичке уметности, трио Виртус је изабран да наступа на “Концертима у подне” као и на циклусу концерата камерне музике “Музичка среда” и “Отворени подијум камерне музике”. У сарадњи са културним центром, трио је одржао целовечерњи концерт у Дому културе Студентски град.

Састав редовно наступа у свим већим салама града Београда: Задужбина Илије М. Коларца, Српска академија наука и уметности, Културни центар Београда, Студентски културни центар и Дечији културни центар као и у осталим градовима Србије.

Трио Виртус је освојио прву награду на Републичком такмичењу камерне музике (2012) и другу награду на Међународном такмицењу Даворин Јенко (2012). Усавршавали су се на мајсторском курсу код истакнуте пијанисткиње Лидије Бизјак. На репертоару имају дела Бетовена, Шумана, Дворжака, Шостаковича, Блоха, Љубице Марић и др.

На програму триа Виртус на концерту у понедељак ће бити:
Ernest Bloch: 3 Nokturna (1924)
Andante
Andante quieto
Tempestoso

Ljubica Marić: Torzo (1996)

Dmitri Šostakovič: Trio br.2 op. 67 e-moll (1944)
Andante
Allegro con bio