"Радост је привилегија оних који скромно мисле о себи."
Душко Радовић

"Не мораш бити бољи од других, буди само најбољи што можеш."

„GREEN SENSATION“

Ваљевска гимназија ће у понедељак, 22. априла, поводом Светског дана планете Земље оранизовати догађај под називом „GREEN SENSATION“. Том приликом ћемо у склопу промовисања активности школе позвати и ученике осмог разреда којима ћемо представити рад секција и друге активност у школи. Једна од активности је и сакупљање старог папира, па Вас позивамо да се што активније укључите у ову акцију. Ово може бити прилика да рашчистимо простор школе, ученици своје куће, од непотребног папира и допринесемо заједничкој акцији. Парламент Ваљевске гимназије ће одлучити која ће бити намена средстава од продаје старог папира, али важније од тога је развијање еколошке свести ученика и доприноса заједничким активностима.

У организацији и самој реализацији догађаја имамо помоћ и сарадњу родитеља наших ученика, као и Гете института.

Одлагање старог папира је у левом џепу Кавеза, а свако ко донесе стари папир од дежурног ученика ће добити купон за пиће током журке.

>>> ПРАВИЛНО ПРАЊЕ РУКУ

>>> ПРЕПОРУКЕ ЗА БОРАВАК У ЗАТВОРЕНОМ

>>> УПУТСТВО О МЕРАМА ПРЕВЕНЦИЈЕ ЗА КОРОНА ВИРУС

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ" - ОБАВЕШТЕЊЕ

Услед неповољне епидемиолошке ситуације у вези са вирусом Ковид-19, жири није могао да се састане током лета те је своју одлуку о резултатима Конкурса одложио за месец октобар 2020. Пратите наш сајт.

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“ – ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

>>> 28. ПOEТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ"

>>> РАСПОРЕД ПИСМЕНИХ ПРОВЕРА У 1. ПОЛУГОДИШТУ

>>> НАУЧНИ СКУП "ВЕК И ПО ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ"

>>> УПУТСТВО ЗА МАТУРСКИ РАД 2019/2020

„An honour and a sincere pleasure to visit your school. It is very obvious that you are doing an excellent work! Fantastic students and great teachers! The best combination for a powerful education. Thank you for allowing me to visit you. My warmest regards to all.“

9. III 2020.                  Gregory Dikaios, City College, International Faculty of the University of Sheffield, Thessaloniki

„Огромная благодарность замечательной гимназии в Валево за тёплую встречу и интереснейший рассказ о современной жизни гимназии и её истории от коллектива магистрантов – филологов из Московского городского педагогического университета и проф. Ирины Беляевой.

Надеемся на то, что интерес к русскому языку и культуре возродится, в том числе благодаря нашему возможному сотрудничеству.“

11. февраля 2020 года           Беляева Ирина Анатольевна, профессор Московского городского педагогического университета