"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

Успешни на такмичењима из српског језика

Окружно такмичење Књижевна олимпијада одржано је у суботу 23. марта 2013. године. Најбоље резултате постигли су ученици првог разреда: Кристина Мирковић I-7 (прво место), Марко Тодоровић I-6 (друго место), Лука Николић I-3 (треће место), Александра Радојковић I-7 и Милица Ђурић I-2 (четврто место). Најуспешнији такмичар другог разреда била је Милица Николић II-2 (друго место).

На VIII поетском конкурсу “Мика Антић“, који је расписала гимназија ''20 октобар'' из Бачке Паланке, жири је прогласио три најбоље поете у категорији средњошколаца. Мећу њима су два ученика Ваљевске гимназије: Немања Цветановић, ученик III-5 и Јелена Марковић, ученица II-1 .

На републичком литерарном конкурсу расписаним поводом 155 година постојања гимназије ''Душан Васиљев'' из Кикинде, жири је донео одлуку да друга награда у категорији уметничког стваралаштва припадне Тијани Радовановић, ученици 2-1.