"Радост је привилегија оних који скромно мисле о себи."
Душко Радовић

Пројекат - "Make it possible"

Студентска организација “AIESEC” је са ученицима Ваљевске гимназије у периоду од 18. – 22. фебруара спровела пројекат који има за циљ превенцију здравља, неговања здравих животних стилова, као и упознавање младих са друштвено штетним појавама.

Студенти који су дошли из Бразила (Nicolas Bragaia), Турске (Isil Tugral) и Тајвана (Donna Liu), иначе учесници овог пројекта, кроз радионице, су гимназијалцима говоритли о полно преносивим болестима, абортусу, сиди, трговини људима и органима, као и штетности дувана по здравље. Ученици су иматли прилику да у четвртак 21. фебруара чују нешто више на тему "Значај лабораторијске дијагностике у раном откривању АИДС-а", а предавање су организовали стручњаци Дома здравља - "Хемикал" .