"Животни циљ сваког појединца је увијек исти: напредовање у доброме."
Толстој

КОНЦЕРТ ОЛИВЕРE ПАНТЕЛИЋ

У понедељак 22.10. 2012. године у 19 сати у Свечаној сали Ваљевске гимназије одржаће концерт пијанисткиња Оливера Пантелић.

Оливера Пантелић је рођена 1989. године у Ваљеву где је 1999. год уписала нижу музичку школу „Живорад Грбић“ у класи проф. Јелене Мирковић. У току шестогодишњег школовања осваја бројне награде на такмичењима и фестивалима: 2001. на Фестивалу младих пијаниста у Шапцу, на Првом такмичењу пијаниста Музичке школе „Др Војислав Вучковић” у Београду и на Међународном фестивалу младих пијаниста у Шапцу треће награде; 2002. на VI Фестивалу младих пијаниста у Шапцу и на Југословенском такмичењу младих пијаниста у Нишу – друге награде; 2003. на Републичком такмичењу ученика музичких и балетских школа Србије у Београду другу, и на Фестивалу младих пијаниста на Убу прву награду. У овом периоду свира у клавирском дуу са Тамаром Петрић са којом од 2001-2004. год. на Такмичењу клавирских дуа у Трстенику редовно добија прве награде. Средњу музичку школу похађа у класи мр Ивана Рабасовића настављајући да осваја награде: 2005. на Републичком такмичењу у Београду и на IX Међународном Фестивалу младих пијаниста у Шапцу друге награде; 2007. на Међународном такмичењу у Шапцу прву, а на Републичком такмичењу у Београду и на Међународном такмичењу младих музичара у Љубљани друге награде; 2008. на Такмичењу младих пијаниста другу награду и на Међународном фестивалу младих пијаниста „Арт-студио“ у Шапцу - 100 бодова (лауреат). Похађа курсеве професора Јокут Михаиловић (Професор Музичке Академије у Београду) као и професора Љубљанске гласбене академије Хинко Хаса као награду Музичке школе Живорад Грбић за остварене резултате у току школовања. Од 2008. године је студент Музичке академије у Београду у класи доцента Наташе Митровић. Исте године учествује на X пијанистичком конкурсу ЕПТА - Србије где осваја трећу награду. У клавирском дуу са Крстином Матијашевић остварује значајне резултате: 2009. год на Међународном такмичењу Даворин Јенко у Београду осваја трећу награду. Као солиста и камерни музичар наступа у многим концертним дворанама и галеријама у нашој земљи: Галерија Српске академије наука и уметности, Галерији Прогрес, Галерији и Дворани Коларчеве задужбине, Галерији Артгет (Културни центар Београд) и многим другим. Такође учествује и у раду Радионице за клавирску музику проф. Миланке Мишевић. Дугогодишњи је стипендиста Министарства просвете и града Ваљева. Током 2010/2011. године била је члан женског Академског хора Collegium musicum под руководством проф. Даринке Матић-Маровић са којим је наступала у Србији и иностранству: Такмичење хорова у Пољској 2010 – лауреат такмичења, Циклус концерата Посвете-ретроспективе и Посвете-премијере у Атријуму Народног музеја града Београда којима хор обележава четрдесетогодишњицу постојања, Народно позориште Јован Стерија у Вршцу и др. Такође је члан хора Абрашевић и црквеног хора Хаџи Рувим у Ваљеву. Дипломирала је 2012. год. а тренутно је студент мастер академских студија на Факултету музичке уметности у Београду у класи доцент Наташе Митровић. На концерту у понедељак на програму ће бити:

D. SKARLATI: Sonata g-moll L 488 Sonata F-dur L 479

L. V. BETOVEN: Sonata op. 81a Les Adieux L' adieu-Adagio-Allegro L' absence-Andante espressivo Le retour-Vivacissimamente-Allegro

F. LIST: Iz II Godine hodocasca: Italija-Sposalizio

G. FORE: Barkarole op. 26 no 1, a moll op. 44 no 4, As-dur

S. PROKOFJEV: Vile iz Baleta Pepeljuga, op. 97 Spring Fairy Summer Fairy Autumn Fairy Winter Fairy