"Насмешите се са много доброте и мало, мало горчине. Опростите животу и свету што нису савршени."
Душко Радовић

СВЕТОСАВСКИ ТУРНИР

У нашој школи је на Савиндан, 27. јануара, одржан Светосавски турнир у баскету за девојчице и дечаке. У такмичарском делу, међу девет екипа најбољи међу дечацима другог разреда били су ученици II-1: Ђорђе Милићевић, Петар Станковић и Богдан Милићевић.

Остали учесници су наступили ревијално у мешовитим екипама. Турнир је организовала и водила Снежана Ђурђевић, професор физичког васпитања.

Традиционална светосавска трка града Ваљева је окупила и део ученика наше школе. Учесници су били Михаило Вуковић, Андреј Ранковић, Јанко Зрнић и Катарина Васиљевић.

Волонтери трке су били ученици Катарина Петровић, Анђела Ковачевић, Тијана Мијатовић, Катарина Бајић, Ивана Радивојевић, Лазар Блануша и Сара Петровић. Са поносом можемо рећи да смо захваљујући залагању наших ученика од стране организационог одбора атлетске Светосавске трке добили захвалницу за допринос организовању, ове већ традиционалне манифестације у нашем граду. Надамо се и уверени смо, да ће наши ученици и даље, неки као учесници, а неки као волонтери, доприносити успеху овог, као и других догађаја у нашем Ваљеву.