"Образовање је најмоћније оружје које можете употребити да промените свет."
Нелсон Мендела

НАГРАДА НА ЛИМСКИМ ВЕЧЕРИМА ПОЕЗИЈЕ

У Прибоју су од 11. до 13. децембра 2019. одржане 47. Лимске вечери поезије. Литерарну секцију Ваљевске гимназије представљао је Немања Грујичић, ученик IV-1, један од финалиста престижне песничке манифестације. Немањин циклус од пет песама освојио је друго место у конкуренцији 48 циклуса песама средњошколаца Србије, Црне Горе и Босне и Херцеговине.

Стручни жири, кога су чинили др Јасмина Ахметагић, председник и чланови др Светлана Калезић Радоњић и мр Бојана Стојановић Росић, одабрао је пет најбољих циклуса за завршно вече манифестације које је одржано у Дому културе „Пиво Караматијевић“.

Победница 47. Лимских вечери поезије је Емилија Тасић, ученица Пете београдске гимназије. Награђена је штампањем збирке песама у Библиотеци Лимских вечери поезије и новчаном награда од 10.000 динара, коју је даровао организатор манифестације Дом културе „Пиво Караматијевић“.

Немањи Грујичићу, за друго место, припала је награда Гимназије Прибој, у виду комплета књига и новчане награде. Стручни жири окарактерисао је Немању као песника разиграних слова, распеване речи, несташне реченице, крволочног дискурса, песника који је хорор коментатор, покер кибицер, поетични детектив.

У оквиру програма Лимских вечери поезије 11. децембра организовано је књижевно вече Портрет песника Петра Матовића у библиотеци Машинско-електротехничке школе. Сем песника, учествовали су књижевни критичар Петар Арбутина и ученици Машинско-електротехничке школе. У свечној сали Гимназије Прибој 12. децембра представљена је збирка песама Икар и Месија, Павла Зељића, прошлогодишњег победника. О књизи су говорили рецензент Петар Арбутина и ученици гимназије.

Програм овогодишњих Лимских вечери поезије пратили су награђени финалиста Немања Грујичић и професорка Милена Милисављевић, руководилац литерарне секције Ваљевске гимназије.