"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

ФЕСТИВАЛ ПАРКОСКОП 2.0 - УЧЕШЋЕ УЧЕНИКА ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

У оквиру иницијативе да се Ваљеву врати биоскоп, ВАКУМ (ваљевска културна мрежа) је од 4. до 7. септембра 2014. у биоскопу “Централ” представила филмски фестивал „Паркоскоп”, у оквиру кога је у медијатеци Ваљевске гимназије организована филмска радионица за средњошколце.

Учешће у радионици узели су и ученици наше школе: Алекса Симић, I-4, Ирина Станишић, III-2, Емилија Станишић, III-2, Марија Стефановић, III4, Тијана Радовановић, IV-1 и прошлогодишњи матурант Никола Милошевић, а међу координаторима и менторима програма су бивши ваљевски гимназијалци, сада редитељи, драматурзи, камермани, глумци, монтажери... Бојана Андрић, Ђурђа Ђуричић, Влада Петровић, Јелица Јеринић, Маја Лукић, Драгана Јаковљевић, Маријана Пејатовић, Милица Јокић и Ненад Савић.

Резултат четвородневне школе филма је краткометражни неми филм „А где ми је глава“ који је изазвао одушевљење присутних када је представљен публици последње вечери фестивала, у недељу, 7.09. у „Централу“.

Локација на сајту: Почетна Културна делатност ФЕСТИВАЛ ПАРКОСКОП 2.0 - УЧЕШЋЕ УЧЕНИКА ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ