"Чудно је како је мало потребно да будемо сретни, и још чудније: како нам често баш то мало недостаје!"
Иво Андрић

"Не мораш бити бољи од других, буди само најбољи што можеш."

НАГРАДА ГРАДА ПРОФЕСОРКИ ВЕРИ ВАШ

Награда града Ваљева у области образовања и васпитања за 2019. биће уручена Вери Ваш, професорки српског језика и књижевности Ваљевске гимназије.

Професорка Вера Ваш посвећеношћу, ентузијазмом, креативним приступима и резултатима у настави и слободним активностима, непрегледним пољем деловања већ неколико деценија, племени и богати живот ученика Ваљевске гимназије.

У току 2019. године професорки Вери Ваш додељено је девет републичких награда за менторски рад. Један је од најуспешнијих наставника основних и средњих школа у Србији по броју освојених награда на републичком такмичењу Књижевна олимпијада и на републичком такмичењу из српског језика и језичке културе до 2019. године.

Предлог за доделу Награде града Ваљева покренули су некадашњи ученици Ваљевске гимназије. Потписници предлога су: академик Матија Бећковић, Саша Обрадовић, амбасадор Републике Србије у Финској, др Виктор Савић, доцент Филолошког факултета у Београду и виши сарадник Института за српски језик САНУ, позоришни редитељ Милан Нешковић, доцент Академије уметности у Београду, мр Миленa Милисављевић, проф. Ваљевске гимназије, Светлана Дракул, проф. Ваљевске гимназије у пензији, бивши ученици вишеструки добитници награда: Ирина Марјановић, Милица Ђурић и Марко Тодоровић и садашњи ученици Доротеја Вуковић и Немањa Грујичић.

>>> САОПШТЕЊЕ ЖИРИЈА 28. ПОЕТСКОГ КОНКУРСА „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“

">>>> ПРАВИЛНО ПРАЊЕ РУКУ

>>> ПРЕПОРУКЕ ЗА БОРАВАК У ЗАТВОРЕНОМ

>>> УПУТСТВО О МЕРАМА ПРЕВЕНЦИЈЕ ЗА КОРОНА ВИРУС

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ" - ОБАВЕШТЕЊЕ

Услед неповољне епидемиолошке ситуације у вези са вирусом Ковид-19, жири није могао да се састане током лета те је своју одлуку о резултатима Конкурса одложио за месец октобар 2020. Пратите наш сајт.

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“ – ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

>>> 28. ПOEТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ"

>>> РАСПОРЕД ПИСМЕНИХ ПРОВЕРА У 1. ПОЛУГОДИШТУ

>>> НАУЧНИ СКУП "ВЕК И ПО ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ"

>>> УПУТСТВО ЗА МАТУРСКИ РАД 2019/2020

Локација на сајту: Почетна Настава Календар рада

„An honour and a sincere pleasure to visit your school. It is very obvious that you are doing an excellent work! Fantastic students and great teachers! The best combination for a powerful education. Thank you for allowing me to visit you. My warmest regards to all.“

9. III 2020.                  Gregory Dikaios, City College, International Faculty of the University of Sheffield, Thessaloniki

„Огромная благодарность замечательной гимназии в Валево за тёплую встречу и интереснейший рассказ о современной жизни гимназии и её истории от коллектива магистрантов – филологов из Московского городского педагогического университета и проф. Ирины Беляевой.

Надеемся на то, что интерес к русскому языку и культуре возродится, в том числе благодаря нашему возможному сотрудничеству.“

11. февраля 2020 года           Беляева Ирина Анатольевна, профессор Московского городского педагогического университета