“Говори тихо. Птице ноћас близу нас певају и мени је жао да чују како у гласу нечијем има суза.”
Десанка Максимовић

ДОРОТЕЈА ВУКОВИЋ АПСОЛУТНИ ПОБЕДНИК 51. РЕПУБЛИЧКЕ СМОТРЕ РЕЦИТАТОРА „ПЕСНИЧЕ НАРОДА МОГ“

У Ваљеву је 17. и 18. маја одржана 51. Републичка смотра рецитатора на којој су Колубарски округ, у категорији старији узраст, представљале две ученице наше школе: Доротеја Вуковић III-6 и Динка Радосављевић III-5.

У конкуренцији 35 рецитатора, Доротеја је максималним оценама од пет десетки од пет чланова жирија, однела убедљиву победу, док је Динка заузела 9. место.

Стручни жири који је делегиран од Министарства културе, Министарства просвете и Савеза аматера Србије, а којим је председавао др Радован Кнежевић, професор на ФДУ у Београду, Доротеји Вуковић је доделио и Повељу „др Бранивој Ђорђевић“ као апсолутном победнику 51. Смотре рецитатора Србије.

Локација на сајту: Почетна Ученици Садашњи ученици