"Образовање је најмоћније оружје које можете употребити да промените свет."
Нелсон Мендела

ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ У ЗНАЊУ ЛАТИНСКОГ И ГРЧКОГ ЈЕЗИКА

У суботу, 18. маја, на Филозофском факултету у Београду, на Катедри за класичне језике, одржано је Државно такмичење у знању латинског и грчког језика. Андријана Ивановић, ученица II-5 освојила је прво место и тиме постигла најбољи резултат за нашу школу од када ово такмичење постоји. Андријану је за такмичење припремала професорка Биљана Танасијевић Вуксановић.

Урош Урошевић, ученик III-5, остварио је значајан успех, освојивши 5. место у својој категорији. Ментор му је била професорка Мирјана Ракић.

Све честитке Андријани, Урошу и њиховим професорима на овом изванредном резултату.

Локација на сајту: Почетна Ученици Садашњи ученици