"Jeдан који хоће, увек је јачи од двојице који морају."
Војвода Живојин Мишић

"Не мораш бити бољи од других, буди само најбољи што можеш."

ПРОГРАМ ОБЕЛЕЖАВАЊА ШКОЛСКЕ СЛАВЕ СВЕТОГ САВЕ

Од 25.1. до 27.1. низом догаћаја обележена је школска слава Свети Сава.

25.1.2019. Градска Светосавска академија у организацији Црквене општине Ваљево, Ваљевске гимназије и Центра за културу Ваљево, одржана у великој сали Центра за културу.

Ученици Ваљевске гимназије извели су представу „Архиепископство твоје” у режији Анђелке Јеремић, професора српског језика и књижевности.

26.1.2019. Поводом школске славе, у фискултурној сали, одигран турнир у баскету за ученике првог разреда. Победник на турниру је одељење I3, а за најбољег играча турнира проглашена је ученица Ивана Јеринић(I3). Турнир је организовала професорка Снежана Ђурђевић.

27.1.2019. Школска слава – Свети Сава. Резање славског колача и додела Светосавских признања.

У славу Светог Саве у Ваљевској гимназији чинодејствовали свештеници Ваљевске епархије и Црквени хор „Хаџи Рувим“, којим је дириговала госпођа Милица Степановић Бабамилкић.

Светосавску химну извели ученици Ваљевске гимназије. Дириговао је професор Марко Томић.

Светосавска признања уручена су ученицама Софији Јаневској и Јани Ђурић и господину Жарку Ковачу.

>>> САОПШТЕЊЕ ЖИРИЈА 28. ПОЕТСКОГ КОНКУРСА „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“

">>>> ПРАВИЛНО ПРАЊЕ РУКУ

>>> ПРЕПОРУКЕ ЗА БОРАВАК У ЗАТВОРЕНОМ

>>> УПУТСТВО О МЕРАМА ПРЕВЕНЦИЈЕ ЗА КОРОНА ВИРУС

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ" - ОБАВЕШТЕЊЕ

Услед неповољне епидемиолошке ситуације у вези са вирусом Ковид-19, жири није могао да се састане током лета те је своју одлуку о резултатима Конкурса одложио за месец октобар 2020. Пратите наш сајт.

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“ – ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

>>> 28. ПOEТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ"

>>> РАСПОРЕД ПИСМЕНИХ ПРОВЕРА У 1. ПОЛУГОДИШТУ

>>> НАУЧНИ СКУП "ВЕК И ПО ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ"

>>> УПУТСТВО ЗА МАТУРСКИ РАД 2019/2020

„An honour and a sincere pleasure to visit your school. It is very obvious that you are doing an excellent work! Fantastic students and great teachers! The best combination for a powerful education. Thank you for allowing me to visit you. My warmest regards to all.“

9. III 2020.                  Gregory Dikaios, City College, International Faculty of the University of Sheffield, Thessaloniki

„Огромная благодарность замечательной гимназии в Валево за тёплую встречу и интереснейший рассказ о современной жизни гимназии и её истории от коллектива магистрантов – филологов из Московского городского педагогического университета и проф. Ирины Беляевой.

Надеемся на то, что интерес к русскому языку и культуре возродится, в том числе благодаря нашему возможному сотрудничеству.“

11. февраля 2020 года           Беляева Ирина Анатольевна, профессор Московского городского педагогического университета