"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

ВЛАДИКА МИЛУТИН НА ПРИЈЕМУ КОД ДИРЕКТОРА ШКОЛЕ

У среду 17. октобра, нашу школу посетио је Његово Преосвештенство Епископ ваљевски господин Милутин у пратњи архијерејског протонамесника Дарка Ђурђевића и секретара Епископа Милутина ђакона Момчила Димитријевића. Владика се задржао у кратком и срдачном разговору са директором и вероучитељима и том приликом уручио директору школе Предрагу Јевтићу поклон књигу Задужбине Косова и Метохије.

Дугогодишња сарадња Епархије ваљевске и Ваљевске гимназије и убудуће ће спајати разни подухвати значајни за духовни и културни живот нашег краја.

Владика је разговарао са гимназијалцима и упутио им духовне поуке, подсећајући нас све да идемо путем светог Владике Николаја, такође ђака гимназије.