"Образовање је најмоћније оружје које можете употребити да промените свет."
Нелсон Мендела

ПОСЕТА ИСТОРИЈСКОМ АРХИВУ

У среду 23. 10. 2019. године, у оквиру активности историјске секције, ученици су посетили Међуопштински историјски архив у Ваљеву.Архивиста Владимир Дамњановић показао је ученицима депо архива, упознао их са грађом и радом Историјског архива.

Такође, представио им је и изложбу „Ваљево 1914-1915. године-град болница”, која је припремљена у спомен на велика ратна страдања током епидемије тифуса у Ваљеву у Великом рату. Изложба, која приближава драматичне догађаје, посвећена је свим жртвама, као и свима који су помогли да се епидемија победи.