"Животни циљ сваког појединца је увијек исти: напредовање у доброме."
Толстој

Даница Вуковић

Сећам се да сам давно пре гимназије гледала филм "Блисатви ум" и да сам у то време мислила како је физика нешто чиме бих једног дана волела да се бавим, нешто сто ме испуњава... Постизала сам успехе на такмичењима из математике па ми је СМО деловало као логичан избор. И тако сам у септембру 2004. године кренула у гиманзију и у СМО. Временом сам мало одлутала од тог усмерења и почеле су да ме занимају неке друге ствари. СМО је сјајан предуслов за факултете као сто су ПМФ, ЕТФ и остали. Сматрам да СМО треба да упишу они ученици који знају да ће им то бити животно усмерење. Они ће свакако имати користи и невероватно предзнање за даље школовање. Почев од свих врста математике, преко физике до основних програмских језика. Ја  сам на завршној години економије. Математику сам имала као испит у првој години и заиста није постојала област коју већ нисмо прешли у "специјалцима" или нешто што је могло да ме изненади. Статистика је исто тако прошла глатко и то су предмети из којих имам највише оцене, а била сам вероватно наслабији " специјалац" у свом разреду.

Даница Вуковић
СМО генерација 2004-2008