"Jeдан који хоће, увек је јачи од двојице који морају."
Војвода Живојин Мишић

Солистички концерт Оливере Пантелић, клавир

Понедељак, 21. октобра у 19 сати у Свечаној сали Ваљевске гимназије.

Оливера Пантелић је рођена 1989. године у Ваљеву, где је 1999. године почела да свира клавир у Музичкој школи „Живорад Грбић“, у класи проф. Јелене Мирковић. У току шестогодишњег основног музичког школовања осваја многе награде: на Међународном фестивалу у Шапцу 2001. трећу и 2002. другу награду, на Првом такмичењу пијаниста Музичке школе „Др Војислав Вучковић“ у Београду трећу, на Југословенском такмичењу младих пијаниста у Нишу 2002. и на Републичком такмичењу ученика музичких и балетских школа Србије 2003. друге награде, на Фестивалу младих пијаниста на Убу 2003 прву награду. У овом периоду и у оквиру клавирског дуа (са Тамаром Петрић) на Такмичењу клавирских дуа у Трстенику редовно од 2001. до 2004. године добија прве награде. Средњу музичку школу у Ваљеву похађа у класи проф. Ивана Рабасовића, настављајући успехе на бројним такмичењима: на Републичком такмичењу у Београду 2005. и 2007. и на IX Међународном такмичењу младих пијаниста у Шапцу 2005. осваја друге награде, на Међународном такмичењу у Шапцу 2007. прву, а исте године на Међународном такмичењу младих музичара у Љубљани другу награду; на Међународном фестивалу младих пијаниста „Арт-студио“ у Шапцу 2008. са 100 бодова била је лауреат. Као истакнута ученица Средње музичке школе „Живорад Грбић“ похађала је курсеве професора Јокут Михаиловић (са Факултета музичке уметности у Београду) и Хинка Хаса (са Музичке Академије у Љубљани). Од 2008. године била је редован студент Факултета музичке уметности у Београду, у класи доц. Наташе Митровић. Учествује на X пијанистичком конкурсу EPTA Србије 2008. и осваја трећу награду. Као солиста и камерни извођач наступа у многом концертним просторима у Београду: Галерија Српске академије наука и уметности, Галерија и дворана Коларчеве народне задужбине, Дечији културни центар, Скупштина града Београда, Културни центар Београда. Учествовала је и у раду Радионице за клавирску музику проф. Миланке Мишевић. Током 2010/ 2011 године била ја члан хора Collegium Musicum, под руководством диригента Даринке Матић-Маровић, а сада хора Абрашевић и Хаџи Рувим у Ваљеву. Дугогодишњи је стипендиста Града Ваљева. Дипломирала је 2012. године, а тренутно је студент специјалистичких студија на Факултету музичке уметности у Београду у класи доц. Наташе Митровић.

Програм:

Фридрих ХЕНДЛ: Свита бр. 6 fis-mol
(1685-1759) Allegro Moderato
Lento
Allegro
Presto

Муцио КЛЕМЕНТИ: Соната op. 50, no 3 g-moll („Didone abbandonata“)
(1752-1832) Largo patetico e sostenuto - Allegro, ma con esspresione
Adagio dolente
Allegro agitato e con disperazione

Гост концерта: Марија Обрадовић, фрула

Бојарка