"Радост је привилегија оних који скромно мисле о себи."
Душко Радовић

Успешни на такмичењима из српског језика

Окружно такмичење Књижевна олимпијада одржано је у суботу 23. марта 2013. године. Најбоље резултате постигли су ученици првог разреда: Кристина Мирковић I-7 (прво место), Марко Тодоровић I-6 (друго место), Лука Николић I-3 (треће место), Александра Радојковић I-7 и Милица Ђурић I-2 (четврто место). Најуспешнији такмичар другог разреда била је Милица Николић II-2 (друго место).

На VIII поетском конкурсу “Мика Антић“, који је расписала гимназија ''20 октобар'' из Бачке Паланке, жири је прогласио три најбоље поете у категорији средњошколаца. Мећу њима су два ученика Ваљевске гимназије: Немања Цветановић, ученик III-5 и Јелена Марковић, ученица II-1 .

На републичком литерарном конкурсу расписаним поводом 155 година постојања гимназије ''Душан Васиљев'' из Кикинде, жири је донео одлуку да друга награда у категорији уметничког стваралаштва припадне Тијани Радовановић, ученици 2-1.