"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

Концерт Николе Здравковића, клавир

У четвртак, 24. јануара 2013, са почетком у 19 сати одржаће се концерт Николе Здравковића.

Никола Здравковић рођен је 1990. године у Ваљеву где је завршио основну и средњу музичку школу “Живорад Грбић” у класи професора Димитрија Томића. Са непуних седамнаест година уписује Факултет музичке уметности у Београду у класи професора Александра Сердара, у чијој класи је и дипломирао. Тренутно је студент мастер студија у истој класи.

Учествовао је на многобројним такмичењима у земљи и у иностранству на којима је увек постизао значајне резултате, међу којима се истичу: лауреат Баховог такмичења у Београду (2000), лауреат Фестивала младих пијаниста у Шапцу (2007), прве награде на променадама музичких талената “Владимир Ђорђевић” у Београду, Фестивалу музичких школа у Чачку, такмичењу младих пијаниста у Нишу, републичким такмичењима у Београду итд. Године 2005. осваја сребрну медаљу на Интернационалном конкурсу младих пијаниста у Барлети, као и друго место на Међународном такмичењу у Гориции 2007. године.

Свој први солистички концерт одржао је са 13 година и до сада их је имао преко тридесет. Најзначајнији међу њима су концерти у Галерији САНУ, Галерији Прогрес, Коларцу, као и концерти широм Србије на којима је свирао као најмлађи учесник Националне концертне сезоне. Активан је и као камерни извођач на бројним концертима у Коларцу, Галерији САНУ, Гварнеријусу, Двору Краља Петра… У међувремену је похађао бројне курсеве међу којима су најзначајнији курсеви код професора Карла Понтена (Шведска) и професора Баруха Мајера (Аризона, САД). Лета 2011. учествовао је у манифестацији „Културно лето Европе” у Немачкој и одржао је два веома запажена концерта у Пфафенхофену и Минхену од којих је један солистички, а други са виолинистом Сретеном Крстићем, концерт мајстором Минхенске филхармоније.

Програм:

1. Jean Philippe Rameau: 3 komada