"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

ПОСЕТА ГИМНАЗИЈАЛАЦА ИЗ ГОРЊЕГ МИЛАНОВЦА И ФРАНЦУСКЕ

У четвртак, 16. јануара нашу школу су посетили ученици гимназије Таковски устанак из Горњег Милановца, са својим гостима, гимназијалцима из Ле Теила, града између Лиона и Марсеја у Француској. Директор Предраг Јевтић им је пожелео добродошлицу и изразио наду да ће се ова сарадња наставити. Французи су први пут у Србији, а осим посете Горњем Милановцу и Београду, дошли су у наш град и нашу школу.

Гимназија из Горњег Милановца учествује у програму Интеркултура и већ неколико година уназад остварује краткотрајне размене ученика са земљама Европе. Наши ученици су презентацију о школи испричали на француском језику, а након обиласка школе, уследила је кратка шетња кроз Тешњар, посета музеју и дружење.