"Насмешите се са много доброте и мало, мало горчине. Опростите животу и свету што нису савршени."
Душко Радовић

НОВИ УСПЕХ НАШИХ КОШАРКАША

На међуокружном такмичењу у кошарци за ученике средњих школа, одржаном у Београду 26.11.2019.године у хали спортова "Ранко Жеравица", на коме су учествовале првопласиране екипе из Београда, Колубарског округа, Сремског округа и Мачванског округа, ученици наше школе су освојили I место, у конкуренцији Спортске гимназије из Београда, гимназије ”Бранко Радичевић” из Старе Пазове и гимназије ”Вук Караџић” из Лознице.

Освајањем I места, кошаркашка екипа Ваљевске гимназије се пласирала на Олимпијске спортске школске игре, које ће се одржати у мају следеће године.

Екипу су чинили:

1. Блажић Огњен, IV-2
  2. Дарко Славић, IV-1
  3. Крсман Павловић, IV-3
  4. Лука Милићевић, IV-3
  5. Никола Гајић, IV-4
  6. Матија Тодосић, IV-7
  7. Душан Божић, III-4
  8. Данило Меденица, III-3
  9. Немања Јанковић, III-7
  10. Михаило Ранковић, III-3

Екипу припремао и водио Драган Ђурђевић, професор физичке културе.