"Насмешите се са много доброте и мало, мало горчине. Опростите животу и свету што нису савршени."
Душко Радовић

СЕДМИ ФЕСТИВАЛ НАУКЕ ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ

Дана 27. новембра 2019. године одржан је 7. Фестивал науке Ваљевске гимназије у Ђачком клубу Гимназијалац. На Фестивалу је учествовало 130 ученика међу којима су се нашли сви узрасти од специјализовано-математичког одељења осмог разреда до матураната, како природно-математичког, тако и друштвено-језичког смера. Као и сваке године, учесници Фестивала били су наши добро познати гости, ученици из Друштва младих истаживача Владимир Мандић Манда.

Најзаступљенија наука са експериментима била је физика, у којима је учествовао 41 ученик, одмах затим хемија са 38, а треће место припало је билогији са 25 ученика. Поред ових природних наука посебну пажњу привлачили су штандови психологије, као и математике, историје и литерарне секције. Фестивал је трајао од 12 до 15 часова. Посетиле су нас две телевизије за које су говорили директор Предраг Јевтић и председник Ђачког парламента Сања Петровић, уједно и главни организатор догађаја. Имали смо доста одушевљених гостију, нарочито из основних школа. Фестивал је отворен и завршен експериментом Момира Станојевића, професора хемије.

Сања Петровић, III-2