"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

ЧЕТИРИ НАГРАДЕ НА ДРЖАВНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ФИЗИКЕ

На Државном такмичењу из физике за ученике средњих школа које је одржано у Нишу у четвртак 22. марта 2018. ученици Ваљевске гимназије постигли су изванредан успех освојивши четири награде. Код ученика другог разреда Немања Грујичић је освојио другу награду, а Саво Цвијетић трећу, док су ученици трећег разреда Нина Матић и Ђорђе Трифуновић освојили треће награде. Сви освајачи награда ученици су одељења обдарених у математичкој гимназији.

На такмичењу је учествовало укупно 10 ученика Ваљевске гимназије.