"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

ПОСЕТА 62. МЕЂУНАРОДНОМ САЈМУ КЊИГА У БЕОГРАДУ

Ученици и професори Ваљевске гимназије су недељу 22. октобра посетили 62. Међународни београдски сајам књига. Као и претходних година, били су у прилици да присуствују најмасовнијој културној манифестацији у Србији и да се упознају са најновијим издањима домаће и светске литературе. Овогодишњи Сајам књига са слоганом „Кључ је у књигама“, има почасне госте, земље немачког говорног подручја, Немачку, Аустрију, Швајцарску и Лихтенштајн.

Увече су ученици и професори у Народном позоришту на Малој сцени „Раша Плаовић“ гледали представу, комедију апсурда „Ковачи“, редитеља Стефана Саблића, а у извођењу глумаца Бранка Видаковића, Миленка Павлова, Зорице Мирковић и Драгана Николића.