"Насмешите се са много доброте и мало, мало горчине. Опростите животу и свету што нису савршени."
Душко Радовић

СТРУЧНА ЕКСКУРЗИЈА АКТИВА ЗА ФИЗИКУ

Актив за физику је и ове године организовао стручну екскурзију, у оквиру које је 25. децембра остварена посета Институту за физику у Земуну.

Институт је отворио своја врата и великодушно дочекао 54 ученика и њихове професоре. Након дочека и уводног огледа, ученици су имали прилику да обиђу неколико лабораторија: Лабораторију за примену рачунара у науци, Иновациони центар, Лабораторију за нелинеарну фотонику, Центар за физику чврстог стања и нових материјала. Ученици су могли да чују кратка предавања о томе који су пројекти тренутно у току, као и да поставе питања запосленима који су показали изузетно стрпљење и интересовање за млађу генерацију научника. Била нам је велика част да посетимо Институт од националног значаја и надамо се новим посетама.

Марија Сиришки, професор физике

Локација на сајту: Почетна Алумни Надзорни одбор Удружења