"Образовање је најмоћније оружје које можете употребити да промените свет."
Нелсон Мендела

ОБРАЗОВАЊЕ ЗА ОДРЖИВИ РАЗВОЈ

У оквиру изборног предмета Образовање за одрживи развој, ученици II-2 и II-3 одељења, 19. септембра су са својим ментором, професорком Милком Мајсторовић, били у посети Пољопривредној школи у Ваљеву.

Ученици су на терену прикупљали материјал за пројектне задатке о земљишту, органској производњи ратарских, воћарских и сточарских култура. Такође су обишли и органску ботаничку башту за узгој лековитог биља.

Образовање за одрживи развој едукује ученике како користити природне изворе и ресурсе, а да их не уништимо већ да их оставимо и будућим генерацијама.

Захваљујемо се директору Пољопривредне школе, Милану Гајићу и организатору практичне наставе професору Милану Новаковићу што су нашим ученицима омогућили практичне часове у њиховим отвореним учионицама.

Локација на сајту: Почетна Алумни