"Jeдан који хоће, увек је јачи од двојице који морају."
Војвода Живојин Мишић

ГАЛЕРИЈА ЗНАМЕНИТИХ - БРАНИСЛАВ ПЕТРОНИЈЕВИЋ

У понедељак 22.12.2015. године у „Ваљевској гимназији“ одржана је још једна трибина из серије „Галерија знаменитих“, посвећена филозофу Браниславу Петронијевићу. Професор доктор Радован Марјановић, некадашњи професор наше школе и ВИПОС пословне школе, говорио је о раду овог истакнутог српског филозофа, биолога и палеонтолога и ученика Ваљевске гимназије.

У предавању професора Марјановића, који је и аутор књиге „Петронијевић и теологија, филозофија и наука“ уживали су уважени гости, професори и ученици наше школе. Време је брзо протекло уз пријатне речи професора Марјановића који нас је бираним речима, неосетно и једноставно провео кроз опус Бранислава Петронијевића. Остајемо захвални професору Марјановићу, уз жељу да  поново гостује у нашој и увек његовој гимназији.

Локација на сајту: Почетна Културна делатност ГАЛЕРИЈА ЗНАМЕНИТИХ - БРАНИСЛАВ ПЕТРОНИЈЕВИЋ