"Образовање је најмоћније оружје које можете употребити да промените свет."
Нелсон Мендела

СВЕЧАНО ОТВОРЕНА НЕДЕЉА ФРАНЦУСКЕ КУЛТУРЕ

У понедељак 7. 12. 2015. године у 13 часова званично је отворена Недеља француске културе у Ваљевској гимназији. Ученици двојезичних одељења првог, другог и трећег разреда су припремили кратак програм, заједно са својим професорима, и показали да вешто глуме и певају на француском језику. Објаснили су зашто воле француски језик и за госте спремили нека чувена француска јела.

Осим ученика и професора, гости су били и Фабрис Пето, аташе за француску културу при Француском инстинитуту, Жан Франсоа Гупил, бивши лектор за француски језик, који је две године марљиво радио са ученицима и професорима двојезичних одељења и Бландин Пивер, лекторка која од ове године ради са ученицима.

У холу, испред Свечане сале, могу се видети бројни постери и плакати о Француској, њеним знаменитостима, историји, моди.

Локација на сајту: Почетна Културна делатност СВЕЧАНО ОТВОРЕНА НЕДЕЉА ФРАНЦУСКЕ КУЛТУРЕ