"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

НОВИ УСПЕХ НАШИХ МЛАДИХ МАТЕМАТИЧАРА

Ученице Ваљевске гимназије Тијана Дражић (седми разред) и Јана Митровић (осми разред) пласирале су се у финале Архимедесове интернет олимпијаде, које ће се одржати у Београду 1. децембра 2019. године. Њих две су успешно решиле све задатке у два кола јесењих квалификација за ово занимљиво такмичење које по девети пут ораганизује математичко друштво Архимедес из Београда за ученике основних школа Србије.

Локација на сајту: Почетна Настава Уџбеници