"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

Књижевна олимпијада

Окружно такмичење Књижевна олимпијада одржано је у суботу, 23. марта 2013. године. Најбоље резултате постигли су ученици првог разреда: Кристина Мирковић I₇ (прво место), Марко Тодоровић I₆ (друго место), Лука Николић I₃ (треће место), Александра Радојковић I₇ и Милица Ђурић I₂ (четврто место). Најуспешнији такмичар другог разреда била је Милица Николић, II₄ (друго место).

Књижевна олимпијада је такмичење које се први пут реализује ове школске године у организацији Друштва за српски језик и књижевност Србије, Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије и Карловачке гимназије. Циљ такмичења је популаризација предмета српски језик и књижевност, развијање ученичких знања, вештина и способности у области Читање и Књижевност. Циљна група су ученици седмог и осмог разреда основне школе и свих разреда гимназије.

Од три гимназије Колубарског округа, само је Ваљевска гимназија учествовала на првој Књижевној олимпијади. Општинска књижевна олимпијада одржана је 23. фебруара. Најуспешнији у решавању теста из књижевности били су: Милица Ђурић I₂ и Ђурђина Марић I₄ (прво место), Андријана Чарапић I₅ Кристина Мирковић I₇ (друго место), Александра Радојковић и Марко Тодоровић I₆ (треће место); Милица Николић II₄ (прво место) , Оливера Стефановић II₃ (друго место) Тијана Радовановић II₁, (треће место); Јелисавета Новаковић и Христина Матић III₄ (прво место), Невена Гаврић III₄ и Марија Јовановић III₇ (друго место).

На окружној књижевној олимпијади учествовао је 21 ученик Ваљевске гимназије и Сања Савић, полазник семинара у Петници, ученица другог разреда Девете београдске гимназије, која је освојила прво место.

Републичка књижевна олимпијада одржаће се у Сремским Карловцима 11. маја.

Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Српски језик Књижевна олимпијада