"Jeдан који хоће, увек је јачи од двојице који морају."
Војвода Живојин Мишић

ШЕСТ ВАЉЕВСКИХ ГИМНАЗИЈАЛАЦА НА ДРЖАВНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ МАТЕМАТИКЕ ЗА ОСНОВЦЕ

На Окружном такмичењу из математике ученика основних школа Колубарског округа најише успеха постигли су ученици 7. и 8. разреда одељења обдарених за математику Ваљевске гимназије. Чак шест ученика се пласирало на Државно такмичење: Јован Марковић и Добрица Цветиновић (7. разред), Михаило Тимотић, Анђела Ранковић, Лазар Станковић и Лазар Жујовић (8. разред). Државно такмичење одржаће су у Суботици, 23. априла 2016. Високе пласмане у својим разредима постигли су други наши ученици. Резултати награђених и похваљених су у прилогу.

Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Математика ШЕСТ ВАЉЕВСКИХ ГИМНАЗИЈАЛАЦА НА ДРЖАВНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ МАТЕМАТИКЕ ЗА ОСНОВЦЕ