"Животни циљ сваког појединца је увијек исти: напредовање у доброме."
Толстој

ШЕСТ ВАЉЕВСКИХ ГИМНАЗИЈАЛАЦА НА ДРЖАВНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ МАТЕМАТИКЕ ЗА ОСНОВЦЕ

На Окружном такмичењу из математике ученика основних школа Колубарског округа најише успеха постигли су ученици 7. и 8. разреда одељења обдарених за математику Ваљевске гимназије. Чак шест ученика се пласирало на Државно такмичење: Јован Марковић и Добрица Цветиновић (7. разред), Михаило Тимотић, Анђела Ранковић, Лазар Станковић и Лазар Жујовић (8. разред). Државно такмичење одржаће су у Суботици, 23. априла 2016. Високе пласмане у својим разредима постигли су други наши ученици. Резултати награђених и похваљених су у прилогу.

Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Математика ШЕСТ ВАЉЕВСКИХ ГИМНАЗИЈАЛАЦА НА ДРЖАВНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ МАТЕМАТИКЕ ЗА ОСНОВЦЕ