“Говори тихо. Птице ноћас близу нас певају и мени је жао да чују како у гласу нечијем има суза.”
Десанка Максимовић

ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ УЧЕНИКА ОСНОВНИХ ШКОЛА

У суботу 11. маја 2019. у Новој Вароши одржано је 52. Државно такмичење из математике ученика основних школа. На овом такмичењу учествовало је 4 ученика Ваљевске гимназије, а најбољи резултат постигао је Михаило Лекић, ученик седмог разреда, који је изванредно учешће на такмичењу крунисао другом награду.

Остали учесници такмичења били су: Стефан Грујичић (осми разред) и  Нина Станић и Јана Митровић, ученице седмог разреда у нашој школи.

Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Математика ДРЖАВНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ УЧЕНИКА ОСНОВНИХ ШКОЛА