"Jeдан који хоће, увек је јачи од двојице који морају."
Војвода Живојин Мишић

На међунарнодном математичком такмичењу ,,Кенгур без граница" које је у одржано у четвртак 15. марта 2017. године, ученици Ваљевске гимназије постигли су изванредне резултате. Осам ученика освојило је прву, другу или трећу награду и учествоваће у финалном такмичењу, док је још 31 ученик похваљен. Међу постигнутим резултатима максималним учинком се истиче ученика трећег разреда Ђорђе Трифуновић који је освојио 150 поена. У прилогу су детаљни резултати. Преузми.

Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Математика ОДЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ УЧЕНИКА ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ НА ТАКМИЧЕЊУ ,,КЕНГУР БЕЗ ГРАНИЦА 2018."