“Говори тихо. Птице ноћас близу нас певају и мени је жао да чују како у гласу нечијем има суза.”
Десанка Максимовић

"Не мораш бити бољи од других, буди само најбољи што можеш."

ОДРЖАН 2. МАТЕМАТИЧКИ ,,ИНТЕГРАЛ КУП"

У суботу, 2. децембра 2017. у Ваљеву је одржан други математички турнир ,,Интеграл куп'',  такмичење за ученике од шестог разреда основне до другог разреда средње школе, у организацији Ваљевске гимназије и Подружнице математичара Ваљево. На турниру се ове године такмичило 112 такмичара из 10 гимназија и 7 ваљевских основних школа, а такмичење је имало међународни карактер јер су на њему учествовале и екипе из Црне Горе и Републике Српске (БиХ).

Организатори турнира имају за циљ да се турниром пружи додатна подршка младим математичарима који се припремају за наредна такмичења, као и да се млади из различитих крајева такмиче, друже и повезују.

У појединачној и  екупној конкуренцији код ученика основних и средњих школа најуспешнији су билу чланови екипе Математичке гимназије из Београда, други су били ученици Гимназије ,,Светозар Марковић" из Ниша, а трећа екипа Ваљевске гимназије.

Резултати

Задаци

Фотографије

>>> ПРАВИЛНО ПРАЊЕ РУКУ

>>> ПРЕПОРУКЕ ЗА БОРАВАК У ЗАТВОРЕНОМ

>>> УПУТСТВО О МЕРАМА ПРЕВЕНЦИЈЕ ЗА КОРОНА ВИРУС

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ" - ОБАВЕШТЕЊЕ

Услед неповољне епидемиолошке ситуације у вези са вирусом Ковид-19, жири није могао да се састане током лета те је своју одлуку о резултатима Конкурса одложио за месец октобар 2020. Пратите наш сајт.

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“ – ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

>>> 28. ПOEТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ"

>>> РАСПОРЕД ПИСМЕНИХ ПРОВЕРА У 1. ПОЛУГОДИШТУ

>>> НАУЧНИ СКУП "ВЕК И ПО ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ"

>>> УПУТСТВО ЗА МАТУРСКИ РАД 2019/2020

Локација на сајту: Почетна Настава Такмичења Математика ОДРЖАН 2. МАТЕМАТИЧКИ ,,ИНТЕГРАЛ КУП"

„An honour and a sincere pleasure to visit your school. It is very obvious that you are doing an excellent work! Fantastic students and great teachers! The best combination for a powerful education. Thank you for allowing me to visit you. My warmest regards to all.“

9. III 2020.                  Gregory Dikaios, City College, International Faculty of the University of Sheffield, Thessaloniki

„Огромная благодарность замечательной гимназии в Валево за тёплую встречу и интереснейший рассказ о современной жизни гимназии и её истории от коллектива магистрантов – филологов из Московского городского педагогического университета и проф. Ирины Беляевой.

Надеемся на то, что интерес к русскому языку и культуре возродится, в том числе благодаря нашему возможному сотрудничеству.“

11. февраля 2020 года           Беляева Ирина Анатольевна, профессор Московского городского педагогического университета