"Образовање је најмоћније оружје које можете употребити да промените свет."
Нелсон Мендела

"Не мораш бити бољи од других, буди само најбољи што можеш."

Zoom трибина "Ваљевски гимназијалци" - позивница за учешће у разговору са Миланом Совиљем

Линк за учешће у разговору: https://us02web.zoom.us/j/83512545808

Линк за праћење трибине: https://youtu.be/EWHZJfpA9

Милан Совиљ (Ваљево, 1981.) је у родном граду завршио основну школу Жикица Јовановић Шпанац (данас Прва основна школа) и Ваљевску гимназију (генерација 1996–2000, разредни старешина проф. Вера Ваш). Дипломирао је на Филозофском факултету, Универзитета у Београду, на Одељењу за историју 2005. године. На Катедри за историју Југославије Филозофског факултета у Београду је магистирао 2008. године са темом Југословенско-чехословачке културне везе и односи 1945–1950. године, под менторством проф. Љубодрага Димића. На Филозофском факултету Карловог универзитета у Прагу, је септембра 2015. године одбранио докторску дисертацију на чешком језику са тематиком Чехословачко-југословенских односа 1939-1941: Од нестанка Чехословачке Републике до окупације Краљевине Југославије под менторством проф. Јана Пеликана.

Радио је и као научни истраживач од 2016. до 2018, као и предавач од 2018. до 2020. године на Филозофском факултету Универзитета Храдец Кралове. Од 2017. године ангажован је и на научним пројектима Филозофског факултета Карловог Универзитета у Прагу. Поред две монографије, аутор је још укупно 35 научних студија, четири лексикографска чланка, три текста објављених извора, 27 рецензија и разних научних информација. Већина радова се односи на неке од аспеката југословенско-чехословачких односа у периоду пред Други светски рат, током Другог светског рата и након 1945. године, као на историју Југославије. О прошлости града Ваљева у периоду између два светска рата написао је четири студије, које су изашле у Гласнику ваљевског архива, као и у публикацији издавачке куће Clio, Приватан живот код Срба у 20. веку.

>>> САОПШТЕЊЕ ЖИРИЈА 28. ПОЕТСКОГ КОНКУРСА „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“

">>>> ПРАВИЛНО ПРАЊЕ РУКУ

>>> ПРЕПОРУКЕ ЗА БОРАВАК У ЗАТВОРЕНОМ

>>> УПУТСТВО О МЕРАМА ПРЕВЕНЦИЈЕ ЗА КОРОНА ВИРУС

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ" - ОБАВЕШТЕЊЕ

Услед неповољне епидемиолошке ситуације у вези са вирусом Ковид-19, жири није могао да се састане током лета те је своју одлуку о резултатима Конкурса одложио за месец октобар 2020. Пратите наш сајт.

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“ – ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

>>> 28. ПOEТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ"

>>> РАСПОРЕД ПИСМЕНИХ ПРОВЕРА У 1. ПОЛУГОДИШТУ

>>> НАУЧНИ СКУП "ВЕК И ПО ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ"

>>> УПУТСТВО ЗА МАТУРСКИ РАД 2019/2020

Локација на сајту: Почетна Колектив

„An honour and a sincere pleasure to visit your school. It is very obvious that you are doing an excellent work! Fantastic students and great teachers! The best combination for a powerful education. Thank you for allowing me to visit you. My warmest regards to all.“

9. III 2020.                  Gregory Dikaios, City College, International Faculty of the University of Sheffield, Thessaloniki

„Огромная благодарность замечательной гимназии в Валево за тёплую встречу и интереснейший рассказ о современной жизни гимназии и её истории от коллектива магистрантов – филологов из Московского городского педагогического университета и проф. Ирины Беляевой.

Надеемся на то, что интерес к русскому языку и культуре возродится, в том числе благодаря нашему возможному сотрудничеству.“

11. февраля 2020 года           Беляева Ирина Анатольевна, профессор Московского городского педагогического университета