"Радост је привилегија оних који скромно мисле о себи."
Душко Радовић

РЕГИОНАЛНА СМОТРА НАУЧНО – ИСТРАЖИВАЧКИХ РАДОВА

На 21. Регионалној такмичарској смотри научно истраживачких радова у Лозници, 11. маја 2019. учествовало је 50 ученика из Ваљевске гимназије, 12 основаца и 38 гимназијалаца. Научно истраживачке радове креирали су у оквиру девет научних дисциплина: математике, књижевности, физике, биологије, географије, енглеског језика, историје, психологије и информатике.

Бројност наших ученика, као и број освојених награда је изузетно запажен како у оквиру Центра за таленте, тако и у очима наших колега из других школа. Ученици Ваљевске гимназије су освојили 34 награде, од чега 7 првих, 9 других и 18 трећих. Ускоро ћемо објавити и имена ученика, њихове награде и предмете из којих су радили научно-истраживачке радове.

Локација на сајту: Почетна Колектив