"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

ФИНАЛИСТИ 26. ПОЕТСКОГ КОНКУРСА „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“

Стручни жири у саставу Драган Лакићевић, главни уредник СКЗ (председник), академик Матија Бећковић, песник (члан) и Вера Ваш, професор (члан), на својој седници 25.04.2019. године, донели су одлуку да на финално вече позову десет песникиња и песника.

То су (по азбучном реду):

1. Арбутина Милица (Београд)
  2. Бардун Тамара (Сремски Карловци)
  3. Говедарица Антанасијевић Анастазија (Београд)
  4. Грујичић Немања (Ваљево)
  5. Миљковић Анђела (Брус)
  6. Настасић Ленка (Сомбор)
  7. Пејовић Николина (Зрењанин)
  8. Тешовић Ксенија (Котор)
  9. Шћекић Марта (Подгорица)
  10. Шућур Милена (Никшић)

Финалисти и њихови педагози треба да стигну у Ваљевску гимназију до 13 сати. Ученици ће имати своје домаћине, ученике код којих ће бити смештени, а колегама њихове школе треба да обезбеде смештај у неком од хотела или пансиона у Ваљеву.

Информације о сатници активности и предлогу смештаја за пратиоце финалиста можете преузети овде.

Особа за контакт: Круна Глушац, професор (тел. +381 14 221622; mail: Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели )

Локација на сајту: Почетна Колектив