"Образовање је најмоћније оружје које можете употребити да промените свет."
Нелсон Мендела

"Не мораш бити бољи од других, буди само најбољи што можеш."

ДРАМСКИ СТУДИО НА НЕМАЧКОМ ЈЕЗИКУ У НОВОМ САДУ

У среду 10. априла 2019. године драмски студио на немачком језику наше школе учествовао је на 6. Фестивалу школског театра на страном језику у Новом Саду, где су учесници изводили представе на енглеском, немачком и шпанском језику.

Фестивал се одржао у Позоришту младих у Новом Саду, у организацији новосадске гимназије „Исидора Секулић“, где су учествовали ученици са својим професорима из Београда, Шапца, Ваљева, Бачке Паланке, Румуније и Босне и Херцеговине.

Након извођења свих представа учесници су присуствовали Округлом столу, где је комисија, коју су чинила 4 члана, прокоментарисала ученичке представе. Такође чланови комисије у учесницима приближили појам глуме и дали им савете за што бољи сценски наступ. Наши ученици су премијерно извели представу „Wir sind keine Engel, oder?“ у пратњи професорки Катарине Мирковић, Иване Веселиновић и Јасмине Момчиловић.

Поред огромног одушевљења од стране публике ученици су освојили бројне награде које им је комисија доделила. Међу њима су награда за најбољу главну мушку која је припала Вањи Марићу III6, награда за најбољу споредну мушку улогу Душану Станковићу IV6, награда за костимографију Јовани Митровић IV6 и Мирјани Ђукић III5 и награда за језичко-педагошки рад припала је професоркама немачког језика Ивани Веселиновић и Катарини Мирковић.

Ученици који су представили нашу школу на најбољи начин, одушевивши публику, су Страхиња Продановић I-6, Јелена Перић I-6, Софија Перић I-6, Тина Стојковић I-6, Ива Тодосић I-7, Нина Маровић II-5, Лука Кркељић II-5, Тина Радојевић II-5, Тамара Стојановић II-5, Лука Петровић III-2, Милица Вујовић III-5, Јована Бранковић III-5, Мирјана Ђукић III-5, Вања Марић III-6, Кристина Ђурић IV-5, Давид Јанковић IV-5, Јована Митровић IV-6, Душан Станковић IV-6, Николина Малиџан IV-6 и Никола Трајковић IV-6

>>> ПРАВИЛНО ПРАЊЕ РУКУ

>>> ПРЕПОРУКЕ ЗА БОРАВАК У ЗАТВОРЕНОМ

>>> УПУТСТВО О МЕРАМА ПРЕВЕНЦИЈЕ ЗА КОРОНА ВИРУС

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ" - ОБАВЕШТЕЊЕ

Услед неповољне епидемиолошке ситуације у вези са вирусом Ковид-19, жири није могао да се састане током лета те је своју одлуку о резултатима Конкурса одложио за месец октобар 2020. Пратите наш сајт.

>>> ПОЕТСКИ КОНКУРС „ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ“ – ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

>>> 28. ПOEТСКИ КОНКУРС "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ"

>>> РАСПОРЕД ПИСМЕНИХ ПРОВЕРА У 1. ПОЛУГОДИШТУ

>>> НАУЧНИ СКУП "ВЕК И ПО ВАЉЕВСКЕ ГИМНАЗИЈЕ"

>>> УПУТСТВО ЗА МАТУРСКИ РАД 2019/2020

Локација на сајту: Почетна Колектив

„An honour and a sincere pleasure to visit your school. It is very obvious that you are doing an excellent work! Fantastic students and great teachers! The best combination for a powerful education. Thank you for allowing me to visit you. My warmest regards to all.“

9. III 2020.                  Gregory Dikaios, City College, International Faculty of the University of Sheffield, Thessaloniki

„Огромная благодарность замечательной гимназии в Валево за тёплую встречу и интереснейший рассказ о современной жизни гимназии и её истории от коллектива магистрантов – филологов из Московского городского педагогического университета и проф. Ирины Беляевой.

Надеемся на то, что интерес к русскому языку и культуре возродится, в том числе благодаря нашему возможному сотрудничеству.“

11. февраля 2020 года           Беляева Ирина Анатольевна, профессор Московского городского педагогического университета