"Не понеси се мудрошћу. Ни туђом, јер није твоја. Ни својом, јер чим си се понео, значи да је немаш много"

ФЕСТИВАЛ НАУКЕ

У уторак, 27.11.2018.године, 6. пут за редом у Ваљевској гимназији одржан је Фестивал науке. Ове године учествовало је нешто више од 130 ученика и професора наше школе.

За разлику од претходних година, осим у Ђачком клубу Гимназијалац, штандови су били постављени и у две учионице. Наши ученици су се представили у различитим областима. Најбројнији су били хемичари и физичари. Иако мање бројни, истакли су се и ученици заинтересовани за биологију, математику, књижевност и психологију. Посебан допринос и овогодишњем Фестивалу пружили су чланови Друштва истраживача Владимир Мандић Манда из Ваљева, који су уједно и ученици наше школе. Захваљујући подршци директора, Предрага Јевтића, као и професора Ваљевске гимназије, Фествал науке је успешно реализован. На велико задовољство организатора, посећеност Фестивалу је била рекордна. Велики број ђака основних и средњих школа у пратњи својих професора присуствовао је једном од свима најдражих дешавања у Гимназији.

Позитивни коментари нас подстичу да већ наредне године огранизацију подигнемо на виши ниво и као такав Фестивал добије на још већем значају и популарности међу суграђанима свих генерација.

Фестивал науке пропраћен је од стране локалних медија, а њихове репортаже можете погледати на линковима: tv vaplus(од 9. минута), Vtv, Rtv Marš.

Јана Ђурић III2, Јована Зарић III6

Локација на сајту: Почетна Колектив